Joga

Jogos, sveikatingumo mankštų užsiėmimai.

Šiuo metu nevyksta.

Priimami visi norintys. 
Užsiėmimai:
Mėnesinis nario mokestis: 
Suaugusiems –   Eur.

Moksleiviams –  Eur.

Vienkartinio užsiėmimo mokestis –  Eur.

Joga – tai fizinio, protinio ir dvasinio tobulėjimo sistema

 Žodis „joga“ sanskrito kalboje reiškia „ryšį, susijungimą“. Joga yra visapusis gyvenimo mokslas, atsiradęs Indijoje daugiau nei prieš penkis tūkstančius metų. Tai seniausia kūno, proto ir sielos tobulinimo sistema pasaulyje. Senovės jogai puikiai perprato žmogaus prigimties esmę ir žinojo, kaip gyventi darnoje su aplinka ir pačiu savimi. Tai ne religija, ji neturi šventyklų, apeigų nei dogmų. Tai savęs pažinimo būdas, kuris prasideda fiziniu kūno parengimu, o baigiasi dvasios tobulinimu.Šiais laikais fizinius pratimus rekomenduoja visos sveiko gyvenimo būdo sistemos, bet jogos pratimai yra unikalūs. Jogai jau prieš tūkstančius metų suprato , kad tinkami pratimai skirti ne tam, jog išvystytų raumenis ir išnaudotų visą jėgą, bet tam, kad švelniai išmankštintų ir atgaivintų kūną, o svarbiausiai, stimuliuotų medžiagų apykaitą iki pat ląstelių lygio, – taip pamaitinami audiniai, pašalinamos atliekos ir gyvybiniams organams sugrąžinamas paprastas veiksmingumas bei atstatoma medžiagų apykaita.Joga daugybei žmonių padeda išsaugoti sveikatą ir dvasinę ramybę.

Populiariausia Vakaruose jogos atšaka vadinama Hatha joga
Ji apima pozas (sanskrito kalba asana), kvėpavimo pratimus (sanskr. pranajama), pojūčių atitraukimą (sanskr. pratjahara), dėmesio koncentravimą (sanskr. dharana) ir meditaciją (sanskr. dhjana).

 Būdas tobulėti 
Joga – veiksmingas būdas keisti ir tobulinti save, ji ugdo sąmoningumą, nuramina ir sutelkia protą.
Jogoje egzistuoja penki pagrindiniai  principai, kurie suformuoja ilgo bei sveiko gyvenimo pamatą:
·        Teisingas atsipalaidavimas;
·        Tinkami pratimai;
·        Teisingas kvėpavimas;
·        Tinkama mityba;
·        Pozityvus mąstymas ir meditacija.  

Norėdami suprasti, kas yra joga, jūs turite tai patys išmėginti. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai labai keistų fizinių pratimų rinkinys, kuris padeda išlaikyti liesą ir lankstų kūną. Bet po kurio laiko kiekvienas, nuolat užsiimantis joga, pajunta, kaip subtiliai keičiasi jo požiūris į gyvenimą. Pastoviai tonizuodami ir atpalaiduodami kūną bei ramindami protą, jūs užčiuopiate vidinės ramybės būseną, kuri ir yra tikroji jūsų prigimtis ir jogos esmė, kurios sąmoningai ar nesąmoningai siekiame ir kurlink po truputį einame.

Jogos pozos, asanos, labai stipriai veikia visas kūno sistemas. Jogos pozos, arba asanos, temdamos ir tonizuodamos raumenis ir sąnarius, stuburą ir visą kaulų sistemą, mankština kiekvieną kūno dalį. Jos veikia ne tik kūno griaučius, bet ir vidaus organus, liaukas ir nervus, palaikydamos visų organizmo sistemų sveikatą. Atpalaiduodamos fizinę ir dvasinę įtampą, jos išlaisvina neišmatuojamus energijos išteklius. Jogos kvėpavimo pratimai, vadinami pranajama, atgaivina kūną ir padeda valdyti protą, pajausti ramybę ir atgaivą, o pozityvus mąstymas ir meditacija suteikia aiškumo, protinės galios ir koncentracijos.

 Prieinama kiekvienam 
Jogos gali mokytis kiekvienas – nepriklausomai nuo amžiaus, ūgio, lankstumo ar sveikatos.

Tam nereikia daug vietos, specialios įrangos ar aprangos, bet reikia stipraus sveikesnio bei pilnavertiškesnio gyvenimo ilgesio.

Šiais laikais retas gali pasigirti esąs visiškai sveikas ir gyvybingas kaip vaikystėje. Į savo fizinio kūno sveikatą mes žiūrime kaip į savaimę suprantamą dalyką ir nesusimąstydami ja piknaudžiaujame. Daug laiko praleidžiame patalpose, be šviežio oro ir saulės spindulių, sėdime nepatogiai, kramsnojame paskubomis pagamintą maistą, nerandame laiko pamankštinti savo kūną, neleidžiame jam laisvai pajudėti, giliau atsipalaiduoti. O jeigu kūnas ima skūstis, griebiamės vaistų, slopindami signalus, perspėjančius mus apie artėjančias organizmo bėdas, ir niokodami natūralias kūno sveikatos atstatymo sistemas. Joga priverčia šias natūralias sistemas vėl veikti subalansuotai, ji gali padėti atstatyti sveikatą net po daugelio nesveikos gyvensenos metų, kai jau atsiranda mums visiems pasitaikančios problemos – įtampa, nuovargis, padidėjęs kraujospūdis, nemiga, reumatas ir kitos.

Yra daugybė jogos rūšių, kiekvienas gali rasti sau tinkamą, be to, kiekvieną pozą galima pritaikyti savo poreikiams.

 Malonumas 
Joga – ne tik sunkus darbas, bet ir didelis malonumas.

 Iš naujo atrasdami savo kūną, judėjimo galimybes pasijusite žaismingi, tarsi vėl sugrįžę į vaikystę. Apverstinės pozos (pvz., stovėsena ant galvos) sugrąžins jums gerą nuotaiką, atsilenkimai – lankstumą ir judesių laisvę, o išmokę atlikti sunkesnę, nepatogią ar nemalonią pozą nustebsite:

„Aš tai galiu!“

Ilgainiui įprasite labiau pasitikėti savo jėgomis, pasijusite laisvi, nevaržomi ir pajėgūs padaryti viską.

 Joga – tai nepaliaujamas naujų kelių ieškojimas ir atradimas. Taigi – pirmyn! Susiraskite jogos grupę ir leiskitės į šią malonią kelionę.

  Sveikatingumo mankštų – jogos treneris – Kęstutis Smirnovas

Close Menu