Aikido – ne sportas, o kovos menas

Spauskite, kad pažiūrėtumėte originalą

 

Naujiena šakiečiams – aikido
Aikido kovos meno užsiėmimai Šakiuose, sporto klube „Audra“, vyksta jau ne vienerius metus. Dar praėjusio amžiaus pirmoje pusėje Japonijoje sukurto kovos meno ypatybių čia moko šakietis Gintaras Bacevičius. Dar tik trejus metus šiuo kovos menu užsiimantis G.Bacevičius pats negali atsakyti: jis pasirinko aikido, ar aikido pasirinko jį. Šiuo metu jau tam tikrus, tik dvikovinio sporto atstovams suprantamus, titulus jau turintis aikido instruktorius G.Bacevičius pradėjo nuo džiudžitso kovos meno užsėmimų, juos rajone veda vienas iš brolių Smirnovų Vytautas. Tačiau, anot G.Bacevičiaus, savęs šiame kovos mene jis negalėjo visiškai realizuoti. Tuomet susidomėjo aikido.
Pirmasis G. Bacevičiaus aikido mokytojas buvo šakietis Antanas Viršutis. Net ir po trejų metų mokymosi, turėdamas tam tikrus titulus, G. Bacevičius ir šiandien save vis dar apibūdina kaip naujoką. Šiam kovos menui daugiau nei 100 metų, jį pasaulio kovotojams padovanoję japonai ne tik sukūrė ypatingą techninių elementų sistemą, bet ir sudėjo į šią kovinio meno sistemą visą dvasią. Visiškai perprasti ją ir kovos meno elementus, ko gero, prireiktų viso gyvenimo.
Ne sportuoja, o kuria meną
Anot G. Bacevičiaus, aikido kovos mene yra sukaupti kitų senovės japonų kovos menų pagrindai: kardo, lazdos valdymo ir kitos beginklės technikos. Šis kovos menas yra unikalus tuo, kad kovojama ne su priešu, o tik su jo agresija. Aikido kovos meno mokymasis lavina koordinuotą judėjimą ir laikyseną. Kovos meno instruktorius pastebėjo, kad aikido kovos meno gali mokytis įvairaus amžiaus bei fizinio pasiruošimo žmonės, nes nenaudojama jėga. „Aikido yra kelias, pagrįstas meilės energija. Mes mylime savo priešininkus ir nenorime jiems padaryti žalos, mes nukreipiame visą energiją į juos. Šis kovos menas iš kitų išsiskiria tuo, kad mes stengiamės nekovoti, o harmoningai nutraukti kovą. Kitaip kalbant, mes stengiamės laimėti nekovodami“, – apie aikido ypatumus kalbėjo G. Bacevičius.
G.Bacevičius pokalbio metu keletą kartų pabrėžė: aikido yra kovos menas, o ne sportas. Todėl, kad, einant fizinio tobulėjimo keliu, stengiamasi stiprinti save ir dvasiškai.  Anot G. Bacevičiaus, mokomasi ne tik atsipalaiduoti, bet ir šį kovos meną pritaikyti gyvenime.
“Šis kovos menas iš kitų kovos menų išsiskiria ir tuo, kad nėra varžybų. Organizuojami seminarai, kiti įvairaus pobūdžio kovotojų susitikimai. Jų metu demonstruojami šio kovos meno techniniai ypatumai. Pasiekimus ir meistriškumą šiame kovos mene vertina speciali komisija. O išlaikius kvalifikacinį egzaminą, suteikiamos atitinkamos meistriškumo kategorijos”,- aiškino aikido ypatumus G. Bacevičius. Jis patikino, kad pats dar nėra pasiekęs aukščiausio meistriškumo kategorijos.
Aikido – galimybė Atrasti savo “aš”
Kadangi aikido Šakiuose užsiiminėjama dar tik keletas metų, kol kas G.Bacevičius dar nesidžiaugia ir dideliu būriu šio kovos meno pasekėjų. Ko gero, mano aikido instruktorius, dėl šios priežasties ( per mažai apie aikido žinoma) į užsiėmimus kol kas ateina tik keletas šakiečių, norinčių pasigilinti į šio kovos meno subtilybes.
Aikido instruktorius įvardina ir dar vieną galimą mažo domėjimosi šiuo kovos menu priežastį: daugelis iš kovos menų tikisi didelių pasiekimų ir laimėjimų. Ir visa tai turi įvykti greitai. Be to, šiame kovos mene nerengiamos varžybos. Aikido kovos meno instruktorius G.Bacevičius pabrėžė: aikido yra savęs pažinimas, o save pažinti per vienerius ar dvejus metus nėra įmanoma. Ir paties G. Bacevičiaus didžiausias tikslas  yra būtent pažinti save. „Kai aš surasiu savo „aš“, tuomet būsiu ir aikido meistras, ir visa kita“, – apie didžiausią tikslą kalbėjo instruktorius.
Aikido kovos meną sukūrė japonas Morichėjus Uešiba. Aikido iš kitų kovos menų išsiskiria tuo, kad pagrindinė šio kovos meno užduotis yra susilieti su puolančiojo judesiu ir jį pratęsti kontroliuojant ir nukreipiant energiją. Kaip ir dauguma dvikovinio sporto ar meno šakų, kilusių iš rytų ar būtent iš Japonijos, šis kovos menas pagrįstas dvasingumu. Be aikido, rajone dar veikia džiudžisto, bušido, dziudo užsiėmimai. Šakių vardą minėtų sporto šakų ar kovos meno rūšių varžybose ne vienerius metus garsino šakiečiai broliai Smirnovai, jų buvę ar esami auklėtiniai. Brolius Vytą ir Kęstutį Smirnovus galima laikyti dvikovinio sporto ar kovos menų pradininkais rajone.

Close Menu